Trys Kotrynos Zylės dienos naujos knygos belaukiant

Pakvietėme rašytoją ir iliustratorę Kotryną Zylę pažaisti – kol laukia spausdinamos knygos „Siela sumuštinių dėžutėje“, tris dienas iš eilės klaidžioja savo kūrybos keliais.

• 3 dienos iki knygos pasirodymo
Realybė manęs nedomina. Kasdien, vaikščiodama po tikrovę, galvoje jai pripiešiu papildomų pirštų ir akių, širdį spustelinčių posūkių ir kitų reikaliukų. Tai labas, sakau, užeikit! Neturiu kito būdo pasidalinti savo kiauros galvos turiniu. Kviečiu į pasimatymą puslapiuose. Po trijų dienų!
undefined

• 2 dienos iki knygos pasirodymo
Vietoje augalų knygose džiovinu žmones. Nuotraukoje – du rūšies egzemplioriai – mes su tėčiu ant namų (dvylikaaukščio) stogo. Dar tarp puslapių sudedu kaimynus, pažįstamus, mylimus ir visai apie mane negirdėjusius. Vieni džiūdami labai gerai atsispaudžia, matosi net kraujagyslės, kiti palieka tik kokią nesąmonę, kurią lengvai supainiotumu su uždribusio sumuštinio žyme. Sakyčiau, per daug nepykit, bet ir per daug nesidžiaukit sudžiovinti. Einam žaist!

undefined

• 1 diena iki knygos pasirodymo
Drąsa bijoti. Tokį oksimoroną prieš kelias dienas sugalvojau. Bet manrods, kad taip ir yra! Aš pati nuolat (gal ir per daug) kalbu apie dalykus, kurie mane gąsdina. Tada jaučiu, kaip tas žvėris nurimsta, apuosto mane, aš apuostau jį ir galim būti. Ramiai, greta. Matom viens kitą, bet nesipjaunam. Dar ką pasakysiu – baisios istorijos knygose – lengviausiai sutramdomi žvėrys!
Jos baigiasi.
Išsisprendžia.
Ir šiaip, užtikrintai pergalei pakanka užversti puslapį.
Blemba, puikiai atsimenu tą galią iš savo vaikystės.
Norisi ja dalintis. 

undefined

Nuotraukos iš asmeninio archyvo. Trečioji – Lauros Vancevičienės.Mano krepšelis